ვინ არის პოლიციელი, ვისმა ნასროლმა ტყვიამაც თიკა მახალდიანის დედა შეიწირა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელი, რომელმაც ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა უმისამართოდ გასროლის შედეგად მოპირდაპირე კორპუსში მცხოვრები 50 წლის ქალი იმსხვერპლა, სოსო გაბრიაძეა.
50 წლის თამარ ანთელავას გაუფრთხილებლობით სიცოცხლის მოსპობის ფაქტზე ბრალდებული შსს-ს თანამშრომელი სიმონ (სოსო) გაბრიაძე თბილისის პროკურატურის საგამოძიებო ნაწილის თანამშრომლებმა, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან ერთად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დააკავეს.
პროკურატურის ინფორმაციით, ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა პოლიციელმა საკუთარი საცხოვრებელი ბინის აივნიდან განახორციელა ცეცხლსასროლი იარაღიდან უმისამართო გასროლა. გასროლილი ტყვია თავის არეში მოხვდა მიმდებარე
კორპუსში მცხოვრებ 50 წლის თამარ ანთელავას, რის შედეგადაც ეს უკანასკნელი გარდაიცვალა.
საქმეზე დაწყებულია გამოძიება სსკ 116-ე მუხლით, რაც გულისხობს სიცოცხლის მოსპობას გაუფრთხილებლობით. გაბრიაძეს შინაპატიმრობა ან 4 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ელის.
საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის თანახმად, სიცოცხლის მოსპობა გაუფრთხილებლობით ისჯება შინაპატიმრობით ვადით ექვსი თვიდან ორ წლამდე, ან თავისუფლების აღკვეთით ვადით ორიდან ოთხ წლამდე. განაგრძეთ კითხვა